ӘЛЕМДIK ЖӘНЕ ДӘСТҮРЛI ДIНДЕР
ЛИДЕРЛЕРIНIҢ СЪЕЗI
Басты бет arrow Съезд arrow IV Съезд arrow Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің IV Съезіне қатысушылар тізімі
Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің IV Съезіне қатысушылар тізімі Версия для печати e-mail - ға жіберу
ИСЛАМ ӨКІЛДЕРІ
1.
1. Шейх Абдалла бен Абдель Мухсин ат-Турки – Бүкіләлемдік Ислам Лигасының Бас хатшысы (Сауд Аравиясы)
 Делегация  құрамы:
2. Абделмухсин бен Абдалла Ат-Түрки
3. Баян бинт Абдалла Ат-Түрки
4. Рахматулла бен Инаятулла Ахмед – БИЛ Халықаралық ұйымдар және конференциялар департаментінің директоры
5. Мункиз Махмуд Ас-Саккар – БИЛ Халықаралық ұйымдар және конференциялар департаментінің кеңесшісі
6. Турки Адбулрахман Аль-Мешкас – БИЛ Хатшылығының қызметкері
7. Сауд Ахмед Ануар Салех Малая –телеканал операторы
 8. Али Мохаммед Аль Шехри – БИЛ Хатшылығының қызметкері
2.
1. Аятолла Мухаммад Али Тасхири –Бүкіләлемдік ислам мазхабтарының жақындасуы ассамблеясының Бас хатшысы (Иран)
 
Делегация  құрамы:
2. Доктор Мухаммад Хасан Табарраен – БИМЖА Бас хатшысының орынбасары
3. Мухаммад Махди Наджаф – БИМЖА ақпарат орталығының басшысы
4. Хусейн Йари – БИМЖА жетекші маманы                                                                                                                                                         
 
3.
1. Мехмет Гормез –Түркияның Дін істері бойынша басқармасының Төрағасы, Басмуфтий
 
Делегация  құрамы:
2. Хасан Камил Иылмаз – Түркияның Дін істері бойынша басқармасының Төрағасының орынбасары
3. Абдулкадир Озкан – Баспасөз және қоғаммен байланыс сұрақтары бойынша кеңесші
4. Йахья Йылдырым – Күзет офицері
5. Хасан Хасан – Оператор
6. Йылдырай Каплан – Кеңесші-консультант
 
4.
1. Фейсал бен Абдурахман бен Муаммар –Сауд АравиясыКоролінің Кеңесшісі, Король Абдалла атындағы Өркениеттер диалогы орталығының Бас хатшысы (Сауд Аравиясы)
 
Делегация  құрамы:
2. Хатим бен Салим Аль-Анрус – Король Абдалла атындағы Өркениеттер диалогы орталығы Халықаралық қатынастар және диалог департаментінің Директоры 
3. Маджид Абу Джухейм – Король Абдалла атындағы Өркениеттер диалогы орталығының қызметкері
 
5.
1. Гайс бен Мубарак аль-Кауари –Катар Мемлекетінің Ислам және вакуфтар істері жөніндегі министрі  
 
 Состав делегации:
1.    Али Абубакр Аль-Акбари –Министрдің кеңесшісі
2.    Хамда Ахмад Аль-Мулла – Қоғаммен баәланыс департаментінің директоры
3.    Махмуд Хамда Аль-Кауари – Мешіт сұрақтары бойынша басқарма директоры
4.    Доктор Махмуд Закриа Рашад Аббас –Министр Аппаратының экономикалық сұрақтар бойынша сарапшысы
5.    Мухаммад Махмуд Аль-Махмуд –Департамент директоры
6.    Балош Шафи Мухаммад
7.    Хасим Аль Ар Нуси – Король Абдал Азиз атындағы Ұлттар диалогы орталығы Басқармасының директоры
8.    Маджид Абу Духеим – Маман
 
6.
1. Мухаммед Убейд аль-Мазруи –Біріккен Араб Эмираттары Ислам және вакуфтар істері жөніндегі бас агенттігінің атқарушы директоры   
 
 Делегация  құрамы:
2. Фарух аль-Хаммада –  Мұрагер Абу-Даби ханзадасының діни істер бойынша кеңесшісі
 
7.
1. Шейх Гайнутдинов Равиль Исмагилович – Ресейдің Еуропалық бөлігі мұсылмандарының Діни басқармасы Президиумының Төрағасы,  
    Ресей Мүфтилер кеңесінің Төрағасы  
 
Делегация  құрамы:
2. Мухетдинов Дамир Ваисович – Ресейдің Еуропалық бөлігі мұсылмандарының Діни басқармасы Төрағасының бірінші орынбасары  
3. Нагимзянов Роберт Айварович – Ресей Мүфтилер кеңесінің ТМД елдерімен жұмыс бойынша арнайы өкілі
4. Саттахетдинов Рафик Анварович – Ресейдің Еуропалық бөлігі мұсылмандарының Діни басқармасы Төрағасының орынбасары  
8.
1. АбсаттарХаджиДербисали– Жоғары мүфтий, Қазақстан мұсылмандарының Діни басқармасы Төрағасы 
 
Делегация  құрамы:
2. Кайрат Жолдыбайулы – Қазақстан мұсылмандарының Діни басқармасы Төрағасының бірінші, наиб мүфтий
3. Мухаммаед-Хусайн Алсабеков –Шариат және Пәтуа бөлімінің меңгерушісі, наиб мүфтий
4. Балгабек Мырзаев – ҚМДБ аппаратының басшысы, исламтанушы
5. Исмайл Сейтбеков – оқыту-ағарту бөлімінің меңгерушісі
6. Еркин Дуанаев – Қазақстан Қажылар Ассоциациясының Төрағасы
7. Шамсидин Керим –«Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің проректоры
8. Мухиддин Исаулы – –«Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы
9. Алау Адильбаев – –«Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы
10. Калмахан Ержан – –«Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы
11. Кулмухамед Маханбет – Алматы қ. Жоғарғы имамы, исламтанушы
12. Калижан Занкоев – Астана қ. Жоғарғы имамы, исламтанушы, Хатшылық мүшесі
13. Маханов Нуржан – ҚМДБ  халықаралық қатынастар және хаттама бөлімінің меңгерушісі
14. Ербол Косбагар – Қазақстан мұсылмандарының Діни басқармасының бөлім бастығы
 
15. Алтынбек Утысхан - Қазақстан мұсылмандарының Діни басқармасының бөлім бастығы
16. Кужунеев Мурат – Қазақстан мұсылмандарының Діни басқармасының қызметкері
 
9.
1. Шейх-уль-Ислам  Гаджи  Аллахшукюр  Паше-Заде – Кавказ мұсылмандары басқармасының Төрағасы (Әзербайжан)
 
Делегация  құрамы:
2. Пакиза Пашазаде –А. Паша Заденің зайыбы
3. Сабир Хасанлы – Кавказ мұсылмандары басқармасы Төрағасының орынбасары
4. Александр Ишеин –Орыс Православие Шіркеуі Баку Епархиясының Епископы  
5. Мукадас Паизов – КМБ Халықаралық қатынастар бөлімінің меңгерушісі
6. Рахима Рагимова – КМБ Баспасөз қызметінің жетекшісі
7. Зинаида Касымова – КМБ қызметкері
8. Сахаваддин Садыхов – Начальник охраны А.Пашазаде күзетінің бастығы (ӘР ОГСО қызметкері)
9. Фикрет Гусейнов –Шейх күзетінің қызметкері
10. Исмаил Фаталиев –«ANS» телекомпаниясының корреспонденті
11. Эльхан Гусейнов – ANS» телекомпаниясының  бейнеоператоры
12. Адалят Мамедов – КМБ қызметкері
 
10.
1. Чубак ажи Жалилов – Қырғызстанның Жоғарғы мүфтиі
 
Делегация  құрамы:
2. Эгембердиев Рахматулло –ҚМДБ  Халықаралық байланыстар бөлімінің басшысы
 
11.
Фейсал Абдул Рауф - Аль-Фара (г.Нью-Йорк) мешітінің имамы, Америка мұсылмандардың прогресі қоғамының және  «Кордов бастамасы» (АҚШ) ұйымының көшбасшысы
 
12.
Хацжикэбиежи Хунер – Қытай мұсылмандары Ассоциациясы Төрағасының орынбасары   
 
13.
1. Сальман аль-Хусейни ан-Надви – «Джамаат-у-Шабаб-е-Ислам» (Үндістан) Мұсылман ұйымының Президентіі
 Делегация  құрамы:
2. Мохаммад Умар Гаутам – Хатшылық мүшесі
 
14.
Мухаммад Зия-Уль-Хак – Халықаралық ислам университеті Шариғат және құқық факультетінің Деканы, профессор (Исламабад, Пәкістан)
 
15.
1. Садык Бахит Аль-Факки  Араб ойы форумының Бас хатшысы (Швейцария)
 
 Делегация  құрамы:
 2. Амер Аднан аль-Хафи –Корольдік  Конфессияаралық зерттеулер институтының ғылыми жетекшісі, Аль Альбайт университетінің профессоры
 3. Нэнси Шауки Таннус – Аль АльБайт Корольдік Конфессияаралық зерттеулер институтының басқару және әкімшілік сұрақтары бойынша үйлестірушісі
 
16.
1. Малик Мухаммад Хан    Пәкістан Ислам Республикасының Ислам идеологиясы Кеңесінің Төрағасы
 
 Делегация  құрамы:
 2. Маулана Мухаммад Ханиф Джаландари – Ислам идеологиясы Кеңесінің Мүшесі
 
17.
Ахмад Халид Бабакар –Ислам Ынтымақтастық Ұйымы «Фикха» халықаралық ислам академииясының Хатшысы
 
18.
1. Мулла Мохаммад Аяз Ниази – Қабыл қ. Орталық мешітінің имамы (Ауғанстан)
 
Делегация  құрамы:
2. Мохаммад Хомаюн Шинвари –Ауғанстан Ислам Республикасы Парламенті Сенатының саяси кеңесшісі
 
19.
Махмуд Фахми Хиджази – «Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің ректоры, Египет Араб Республикиасы вакуфтер министрінің өкілі
 
20.
Маджид Абдулазиз Ат-Турки –  Ислам және шақыру істері бойынша министрлер конференциясының Бас Хатшысы, Съезд Хатшылығы Жұмысшы Тобының және Хатшылығының мүшесі (Сауд Аравиясы)
 
 
ӨКІЛДЕРІ ХРИСТИАНСТВА
 
21.
1. Кирилл  Мәскеу және Бүкіл Ресей Патриархы(Ресей Федерациясы)
 
Делегация  құрамы:
2. Илларион Волоколамский – Мәскеу Патриархаты сыртқы шіркеу байланыстары бөлімінің төрағасы
3. Чаплин Всеволод Анатольевич – Мәскеу Патриархаты өзара қатынастар және қоғам бөлімінің төрағасы
4. Рощин Георгий Евгеньевич Мәскеу Патриархаты өзара қатынастар және қоғам бөлімінің төрағасының орынбасары
5. Роман Багдасаров – Патриархаттың Хаттама қызметінің өкілі
6. Чащин Николай Николаевич
7. Легойда Владимир Романович
8. Куксов Михаил Геннадьевич
9. Куксов Сергей Геннадьевич
10. Быстров Александр Сергеевич
12. Курдишенков Антон Александрович
13. Ершов Александр Александрович
14. Сунцов Сергей Сергеевич
15. Зинченко Алексей Викторович
16. Глушков Максим Валентинович
17. Адрианов Михаил Викторович
18.Шевченко Денис Валерьевич
19. Михайлов Андрей Михайлович
20. Щербаков Андрей Анатольевич
21. Новиков Дмитрий Александрович
22. Заикин Сергей Юрьевич
23. Виноградов Алексей Викторович
24. Иванов Иван Иванович
25. Клиценко Юрий Вячеславович
26. Власов Сергей Николаевич
27. Самсонов Роман Александрович
28. Бригадов Александр Петрович
29. Самсонова Ольга Валерьевна
30. Соседов Алексей Викторович
31. Дорофеева Елена Александровна
32. Фаустова Милена Геннадьевна
33. Сопова Александра Сергеевна
34. Чинкова Елена Константиновна
35. Канавин Илья Адольфович
36. Арончиков Леонид Фелексович
37. Летунов Александр Сергеевич
38. Анисимов Василий Васильевич
 
22.
 
 
 
 
1.    Джованни Лайоло –Ватикан мемлекет-қаласының істері бойынша Папа Комиссиясының Құрметті Төрағасы, Ватикан мемлекет-қаласының губернаторы
 
 Делегация  құрамы:
 2.Мигель Маури Буэндия – Қазақстандағы Апостол нунцийі, Қасиетті тақсыр
 3.Томаш Пэта – Астана Архиепископы, Қасиетті тақсыр
 4.Януш Виеслав Калета – Қарағанды Епископы, Қасиетті тақсыр
 5.Халед Акаше – Дінаралық диалог үшін Папа кеңесі, Киелі монсеньор, Хатшылық мүшесі
 6.Кристоф Руку – Исламмен байланыс бойынша ұлттық қызмет директоры, Франция епископтарының Конференциясы, Киелі
 7.Павел Обедзински – Апостол нунцийінің хатшысы, Киелі
 8.Илария Морали – Профессор, Папа грегориан университетінің теологии факультеті, Д-р
 9.Клаудия Вальбуена – Мәдени, әлеуметтік және білім беруді дамыту бойынша Қазақстандық Қордың вице-Президенті, мисс
10. Антонио Кальвазара  – Мария Лорена Марзаро
 
23.
1. Мартин Юнге  Бүкіләлемдік лютеран федерациясының Бас хатшысы(Швейцария)
 
 Делегация  құрамы:
1. Агнет Кристиан Глейберг Хольм – Диалог және діни білім беру сұрақтары бойынша консультант, Қасиетті Рух шіркеуі
2. Симона Синн –   Вильгельм атындағы Вестфальд университетінің протестандық теология факультетінің ғылыми қызметкері
3. Юрий Новгородов – Қазақстандағы евангелие-лютеран шіркеуінің епископы, Бүкіләлемдік лютеран шіркеуінің өкілі, Хатшылық мүшесі
4.   Хонин Геннадий Валерьевич – Пастор
5. Оксана Яковлева - Управляющая делами Евангелие – Лютеран Шіркеуінің іс басқарушысы
6.  Жанибек Батенов – Астанадағы  Евангелие – Лютеран Шіркеуінің Пасторы
 
24.
1. Николас Бейнс – Брэдфорд Епископы (Англия шіркеуі)
 
Делегация  құрамы:
2. Ричард Аткинсон –Лестер және Лоубороу қалаларының архидьяконы
3. Мартин Сноу –Шеффилд және Роттерхам қалаларының архидьяконы
4. Хилари Бейкер – Брэдфорд қаласы приходының діни қызметкері
5. Тоби Говарт –Кентерберий Архиепископы Р.Уильямстың дінаралық істер бойынша хатшысы
 
25.
1. Теофил III   –Иерусалим  Патриархы (Израиль)
 
Делегация  құрамы:
2. Афанасиос Темистоклеус –  Иерусалим Православие Патриархының Грек Архидиаконы
 
26.
1. Эммануил Адамакис –Франция Митрополитіі
 
Делегация  құрамы:
2. Ромен Майо –Францияның Қазақстандағы елшілігінің аттаже-стажері  
3. Жан-Шарль Бертоне – Францияның Қазақстандағы елшілігінің Төтенше және өкілетті елшісі
27.
1. Андрей (Гвазава) –Самтавия және Гория Митрополиті (Грузия)
 
Делегация  құрамы:
2. Игумен Козьма (Гуджабидзе)
 
28.
 
Леонид Кишковский – Американың христиандық шіркеулер одағының Президентіі (АҚШ)
 
29.
1. Уильям Вендли – Генеральный секретарь Всемирной конференции по делам религий мира (США)
 
Делегация  құрамы:
2. Левелин Кинг – Журналист, «White House Chronicle» теледидар бағдарламасының негізін қалаушы және жүргізушісі
3. Линда Гаспарелло – Журналист, «White House Chronicle»теледидар бағдарламасының негізін қалаушы және жүргізушісі
 
 
30.
1. Милан Герка –Словакия және Чехия Православие Шіркеуі Қасиетті Синодының хатшысы (Словакия)
 
Делегация  құрамы:
2. Игорь Стрелец – Журналист
 
31.
1. Маркос Оганнесян –Армян Апостол Шіркеуі Гегаркуник епархиясының жетекшісі
 
Делегация  құрамы:
2. Натан Оганесян – Алғашқы Тақ иесі Қасиетті  Эчмиадзин Баспа бөлімінің төрағасы, Епископ
3. Маркос Саргсян –Армян шіркеуінің басшысы
 
32.
Александр Стан –Румыния Православие Шіркеуінің  ресми өкілі
 
33.
1. Александр - (Могилев Александр Геннадиевич),  Қазақстан Республикасындағы Орыс Православие Шіркеуі Митрополия округінің Басшысы , Астана және Қазақстан Митрополиті
 
Делегация  құрамы:
2. Сергий (Карамышев Сергей) - Астана шіркеу округінің  благочинныйі
 
 
ИУДАИЗМ ӨКІЛДЕРІ
 
34.
1. Йона Мецгер –Израильдің Бас  ашкеназ раввині
 
Делегация  құрамы:
2. Офра Мецгер – Зайыбы
3. Хаим Айзенштадт –Бас Ашкеназ раввинінің арнайы көмекшісі
4. Браха Айзенштадт –Хаим Айзенштадттың зайыбы, баспасөз хатшысы
5. Элькана Хольцер – Ашкеназ раввинінің көмекшісі
35.
1. Шломо Амар – Израильдің басты  сефард раввині
 
Делегация  құрамы:
2. Мазаль Амар – Зайыбы
3. Яаков Харар – Бас  Сефард раввинінің арнайы көмекшісі
4. Мейр Данино – Бас  Сефард раввинінің орынбасары, Хатшылық мүшесі
5. Ора Данино – Мейр Даниноның Зайыбы, спикер
6. Виктор Радуцкий Аудармашы
 
36.
1. Ешая Коген – Қазақстанның Бас раввині
 
Делегация  құрамы:
2. Шмуэль Карнаух - Астана қ. Және Павлодар облысының бас раввині
3. Манойленко Борис-  Қазақстанның Бас раввинінің көмекшісі, , Хатшылық мүшесі
4. Давид Бен-Нани - Астана қ. Еврей қоғамының төрағасы
 
 
БУДДИЗМ ӨКІЛДЕРІ
 
37.
1.Сюе Чэн  – Қытай буддистері Ассоциациясы Төрағасының орынбасары  
 
Делегация  құрамы:
 2. Сяо Хун – ҚХР Мемлекеттік діни істер бойынша басқармасы Халықаралық ынтымақтастық департаменті директорының орынбасары
 3. Ван Ли – Қытай буддистері Ассоциациясы Халықаралық бөлімі басшысының орынбасары, Хатшылық мүшесі
 4. Булат Лацзипу – Қытай мұсылмандары Ассоциациясы хатшысының орынбасары, Хатшылық мүшесі
 5. Ли Шуан – Қытай даосистері Ассоциациясы Халықаралық бөлімінің қызметкері, Хатшылық мүшесі
 6. Сюй Сыюань – ҚХР Мемлекеттік діни істер бойынша басқармасы төрағасының орынбасары, ғылыми қызметкер
 7. Сюй Вэньцинь – ҚХР Мемлекеттік діни істер бойынша басқармасы Халықаралық ынтымақтастық департаменті нің екінші бөлімінің қызметкері
 8. ҚХР СІІ Еуропа және Орта Азия департаментінің басшы құрамының қызметкері (келісілуде);
 9. Ким Тэ Иль -Алматы қ. вон-Буддизм басшысы
10. ҚХР СІІ аудармашысы.
 
38.
1. Хамба лама Чойжилжавын Дамбажав – Бүкіләлемдік буддистер одағының вице-Президентіі  , Діни көшбасшылар Кеңесі бірінші отырысының қатысушысы (Моңголия)
 
Делегация  құрамы:
2. Тсетсегмаа Тугжижав – Зайыбы
 
39.
1. Джон Сан Юль – «Чогечон»  будда ұйымының әлеуметтік жұмыстар бойынша  Департаментінің Директоры (Оңтүстік Корея)
 
Делегация  құрамы:
2. Янг Ки Хун – «Чогечон»  будда ұйымының Орталық Азиядағы өкілі
40.
Ганхуяг Магсаржав – Ундур Гэгээн Занабазара атындағы  (Моңголия) будда университетінің Вице-ректоры
 
41.
Прамаха Нопадол Саисута - Махачулалонгкорнвирад жадьялая (Таиланд) университетінің Вице-ректоры
 
 
 
 
< Алд.   Кел. >